OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 

 1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Suma w intencji Parafian, szczególnie tych, którzy żyją w związkach niesakramentalnych. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym.
 2. Jutro przypada liturgiczne święto św. Tomasza Apostoła.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (nabożeństwo w intencji powołań po wieczornej Mszy Św.) oraz pierwszy piątek miesiąca (do chorych udaję się od godz. 9.00, następnie o 15.00 Adoracja, Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo pierwszo piątkowe i Msza Św. o godz. 18.00).
 4. W sobotę wspominamy św. Jana z Dukli, prezbitera. Po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo do św. Filomeny.
 5. W naszej parafii zgłosiło się 14 osób na przygotowanie do bierzmowania (pierwsze spotkanie 7 września) oraz rodzice zgłosili 18 dzieci na przygotowanie do I Komunii Św. (pierwsze spotkanie z rodzicami 4. września).
 6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej informuje, że od 1 lipca 2023 r. wysokość ofiary dla doradców życia rodzinnego zmienia się z 150 zł na 200 zł (koszty pakietów edukacyjnych).
 7. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła, skoszenie trawy i za kwiaty: Rodzinie Piotra Szadach. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek i piękno w naszym kościele Rodzinę Marka Węsierskiego.
 8. W tym tygodniu Biuro Parafialne jest czynne we wtorek, środę i piątek po wieczornej Mszy Św.
 9. Rekolekcje dla par niesakramentalnych odbędą się od 15-21 lipca. Chętnych zapraszam po szczegóły do zakrystii.
 10. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie: W Rodzinie, Pielgrzyma, Columbia i Gazetki Parafialnej.
 11. Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów z tego tygodnia. Wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w nabieraniu sił do nowych zadań. A wszystkim tutaj obecnym oraz internetowym parafianom, życzę pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 2.07.2023